Dopis od European Business Number, EBN je podvod

Podvod – Snaha o prodej předraženého katalogového zápisu začínajícím (či problematice neznalým) podnikatelům pod záminkou doplnění DIČ formou nevyžádaného dopisu.

Na stránce s předvyplněnými informacemi o vás a vaší firmě s žádosti o doplnění vašeho daňového identifikačního čísla (DIČ) se nachází rovněž objednávka předraženého katalogového zápisu (www.e-b-n.eu) zpoplatněného 677 eury ročně (dříve dle informací dostupných na internetu „pouze“ 480 eury), kdy podpisem a zasláním zpět se zavazujete k jejich úhradě.

Order: We hereby place an order with the publishing house, according to the general terms and conditions stated overleaf, to publish the above information in a graphically highlighted form in the European Business Number portal… The advertisment costs amount to 677 Euro per year, … German law is applicable…

Formulář nevyplňujte a neposílejte zpět. Dopis s klidným svědomím roztrhejte a zahoďte.

Ačkoli se totiž tváří EU oficiálně, úředně a důvěryhodně, jde vyloženě o soukromou akci německé firmy ve snaze obohadit se na vašem uvedení v omyl.

Viz patička dopisu.

info@e-b-n.eu, European Business Number, DAD GmbH, Alter Wall 65, DE-20457 Hamburg, Local Court HRB-No.88115, VAT-DE813739877

Případné upomínky ignorujte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

14 komentářů

 • martin cekal

  DOBRÝ DEN
  DNES MI TAKY PŘIŠEL TEN DOPIS OD EBN Z HAMBURKU,PŘELOŽIL A PŘEČETL SI TO A PODÍVAL SE NA NET CO JE TO ZAČ.Z REAKCÍ JE JASNÉ, ŽE JE TO PODVOD, TAKŽE JSEM NIC NEVYPLNOVAL ANI NEPOSÍLAL ZPĚT A ROVNOU TO HODIL DO SKARTOVAČKY. DNESKA SE MUSÍ DÁVAT POZOR UŽ ÚPLNĚ NA VŠECHNO A NEJDŘÍV ZE VŠEHO SI VŠECHNO NĚKOLIKRÁT PROVĚŘIT, NEŽ SE POD NĚCO PODEPSAT A ORAZÍTKOVAT.VŠICHNI POŠKOZENÍ URČITĚ PODEJTE ŽALOBU NA POLICII. ZKUSÍM ZJISTIT CO ZA PODVODNÍKA Z BŘECLAVI TO JE. MUSÍ TO NĚJAK PŘES POŠTU JÍT, ABYCHOM VĚDĚLI, Z JAKÝM HAJZLEM MÁME TU ČEST. POŠLU DOPIS TAKY DO TV NOVA A RADŠI TAKY ZNÁMÝM NA SLOVENSKO ABY SI DÁVALI POZOR. MUSÍ SE Z TOHO UDĚLAT MEDIÁLNÍ HUMBUK, ABY NENALETĚLI DALŠÍ.

 • Olga Buryak

  Dobrý den,

  Co v tom připadě, když jsem to vyplnila a odeslala zpět?
  Budu určitě platit nebo můžu to vyřešit nějak jínak? Předem děkuji za návrh.

  • Nebudete platit nic, tohle už je provalené a nevymahatelné. Pro klid duše je můžete požádat přes e-mail o výmaz z katalogu, ale hlavu bych si tím netrápil.

   • Dobry den,
    u nas omylem podepsano,3 roky.se nic nedelo a dnes nam uz prisla zaloba a vymahaji pres 2000 EUR. Budeme pokracovat trestnim oznamenim za podvod,nic jineho asi nezbyde.

    • To je rozumné rozhodnutí. Hlavně se nedat. Myslím si, že to bude hodně rychle uzavřené ve váš prospěch. Je to provalený a do očí bijící podvod.

    • Dobrý den, my jsme to taky omylem podepsali. Zatím nám chodí upomínky na zaplacení faktur. Nevím, co s tím. Ráda se s Vámi spojím. Můžete mě kdykoliv kontaktovat. Děkuji

    • Možnost 1 – Házet do koše. Je to podvod.

     Možnost 2 – Pro klid duše podat trestní oznámení na nejbližší služebně PČR (na počkání a zdarma).

 • A. Kočkin

  Nevíte někdo, jestli se podávala nějaká hromadná žaloba?
  Doporučte mi, prosím, text dopisu do EBN, ohledně toho že smlouvu neuznávám.

  • Otázkou taky je, jestli je vůbec beztrestně možné využít přirozeného strachu občana z úřadu, pod záminkou doplnění osobních údajů z něho do formuláře tvářícího se velice oficiálně a úředně vylákat podpis a na základě toho podpisu něco vymáhat.

   Osobně jsem ten dopis po napsání tady tohoto blogspotu vyhodil, protože tyhle praktiky znám, ale chcete-li jim psát, pak jim napište něco v tomhle duchu. Když to nepomůže, pak zvažte trestní oznámení.

   Zabere chvíli, nic se za něho neplatí a máte klid.

 • Dobrý den, koukám, že první příspěvek je tady v r. 2015, poslední v letošním roce. Zřejmě tedy „firma“ podvádí vesele dál. Manžel, který obchoduje se zahraničím, letos v lednu též vyplnil a podepsal, aniž by si firmu ověřil. Domníval se, že vyplňuje údaje pro německý úřad. Přišla faktura na 771 EUR. Radíte tedy zaslat mail, aby byly údaje z katalogu odstraněny a nic neplatit?

 • Zděněk Hruška

  Dobrý den,
  nemohl byste někdo poskytnout znění žádosti o výmaz z katalogu? Jak jej nejlíp formulovat?

  Asi by to chtělo překlad v angličtině, když smlouva byla také v EN.
  Děkuji.

  • Nejprve slušně: „Please delete me now. “ na „info@e-b-n.eu“ plus přidejte odkaz na záznam. Další komunikaci bych přizpůsobil reakci. Lámat si hlavu s románem ani nějak není třeba.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *